Policisti Policijske postaje Maribor so letos že štirinajstič zapored priredili Otroško varnostno olimpijado, ki je namenjena učencem četrtih razredov. Tema Otroške varnostne olimpijade je varnost in samozaščita. Na njej četrtošolci skozi igro in skupinskim delom spoznajo pravila za preprečevanje negativnih varnostnih pojavov ter odpravljanja njihovih vzrokov in posledic. Našo šolo je zastopala ekipa desetih učencev z mentorico Tanjo Vodušek.

6. predtekmovanje 14. Otroške varnostne olimpijade je potekalo 17. 5. 2019 na OŠ borcev za severno mejo. V štirih igrah so se med seboj pomerile osnovne šole z območja PP Maribor II. V vseh štirih igrah smo pokazali veliko znanja, spretnosti in požrtvovalnosti. Imeli smo tudi nekaj smole in se nismo uvrstili v finale. V odmoru so se nam predstavile intervencijske službe. Imeli smo se zelo lepo.

Zapisala: TJAŠA VODUŠEK