V petek, 22. marca 2019, je na OŠ FRANCA ROZMANA-STANETA v Mariboru potekalo šolsko državno prvenstvo v veslanju na veslaških simulatorjih. Na tem zanimivem tekmovanju je sodelovalo 24 ekip iz celotne SLO, med njimi pa je bila tudi naša šolska ekipa.

Naši učenci so bili zelo borbeni in iz predtekmovanja so se zanesljivo prebili v polfinale (v repesažu so osvojili 1. mesto). V polfinalu so zatem osvojili 2. mesto in se uvrstili v veliki finale. V finalu so nam proti cilju nekoliko pošle moči in tako smo osvojili končno 5. mesto na DP, kar je tudi zelo lep uspeh, saj nihče izmed naših učencev ne trenira veslanja.

Ekipo naše šole so letos sestavljali Elsina HUKIĆ (7.A), Nicolette KRUNIČ (7.D), Martin K. GLAVICA (8.A), Aleš ČEH (8.B), Amina IBRIĆ (9.B) ter Alja ŽEL, Nuša KOBAN, Milivoje RADIĆ in Žan Luka LESNIKA, vsi učenci 9.C razreda.

Vsem naštetim učencem ob tem velikem uspehu ISKRENO ČESTITAMO!

Zapisal mentor Branko Koražija