V petek, 19. 10. 2018, je bila v Domu krajanov Razvanje proslava v počastitev krajevnega praznika ob 1033. obletnici prve pisne omembe kraja. V uvodu sta goste pozdravila in nagovorila predsednik KS Razvanje g. Stanislav Kozar, podžupan g. Zdravko Luketič ter državni svetnik g. Franc Kangler. V kulturnem programu pa so nastopali otroci vrtca Razvanje , učenci PŠ Razvanje, učenci Ljubiteljske glasbene šole Rajšter, pevski zbor Društva upokojencev Razvanje in pevec Samir Kobler. Krajani so se tudi tokrat v velikem številu odzvali vabilu.
Ob tej priložnosti so bili na proslavi prvošolci PŠ Razvanje sprejeti v Šolsko skupnost OŠ Franceta Prešerna. Izrekli so zaobljubo in dali besedo, da bodo vzorni učenci naše šole ter dobili častne listine in svoje tutorje, učence petega razreda. Vsem prvošolcem želimo veliko uspehov na poti osnovnošolskega izobraževanja