2. septembra smo zakorakali skozi vrata atrija osnovne šole Franceta Prešerna. Najprej nas je nagovorila gospa ravnateljica, nato pa so nam učenci šole pripravili kratek program. Otroški zbor nam je zapel pesmico Vedno spomnim se na vse in Smo otroci srečni vsi, učenci 2. razredov pa so nam zapeli angleško pesmico Happy in nam zaplesali ples Baby shark. Po programu smo spoznali dva novinarja radia 1. Zaželela sta nam lep prvi šolski dan in nam podarila vrečo s šolskimi potrebščinami in majico radia 1. Končno smo spoznali svoje učiteljice, ki so nas odpeljale v naše učilnice, kjer smo se naučili deklamacijo Rumena rutica in se bolje spoznali. Komaj že čakamo, da se bomo začeli učit računat in pisat abecedo.

Zapisala Milena Zaner