V okviru Evropskega tedna mobilnosti smo se v petek, 22. 9. 2017, z učenci udeležili vzgojno preventivne akcije Drugače na pot – v šolo s kolesom.

EVROPSKI TEDEN MOBILNOSTI se vsako leto osredotoči na posebno temo, povezano s trajnostno mobilnostjo. Letos je tema ”Čista, deljena in inteligentna mobilnost”. Tema promovira rešitve deljene mobilnosti in poudarja koristi čistejših vrst prevoza in s sloganom ZDRUŽIMO MOČI, DELIMO SI PREVOZ želi ljudi spodbuditi, da uporabljajo možnosti deljene mobilnosti, ki so na voljo za pot znotraj mesta ter tudi med kraji, mesti in primestnimi območji.

Z vzgojno preventivno akcijo DRUGAČE NA POT – V ŠOLO S KOLESOM želimo zmanjšati potrebo po vsakodnevni uporabi avtomobila, vplivati na potovalne navade mladih in jih spodbuditi k uporabi alternativnih prevoznih sredstev, predstaviti varne kolesarske poti, opozoriti na ukrepe s katerimi je potrebno zagotoviti varnost kolesarjev ter izpeljati učno uro varnega kolesarjenja po mestnih prometnicah.

V spremstvu policistov in mestnih redarjev na kolesih ter kolesarjev KD Branik smo se vozili po mestnih prometnicah.

Na prireditvenem prostoru Trga Leona Štuklja so potekale tudi naslednje spremljevalne dejavnosti:

• preizkus demonstracijskih naprav AVP  SPV,
  • mobilna kolesarska delavnica Mariborske kolesarske mreže,
  • predstavitev dela Policije,
  • predstavitev EKO šole in vrtca,
  • predstavitev Srednje prometne šole Maribor,
  • predstavitev dela Centra nujne medicinske pomoči,
  • predstavitev Energetske agencije za Podravje,
  • predstavitev Marprom d.o.o.
  • spretnostni kolesarski poligon podjetja MOPA d.o.o.,
  • ustvarjalna delavnica ZPM Maribor.

Vsi učenci  so za sodelovanje prejeli majico z znakom evropskega tedna mobilnosti.

Mentorica prometne vzgoje:
Dijana Gradišnik