V ponedeljek, 20. novembra 2017, je bil svetovni dan otrok in 28. obletnica sprejema Konvencije o otrokovih pravicah.  Na Unicefovo pobudo so otroci za en dan prevzeli vloge odraslih v politiki, kulturi, medijih, šolah.

V naši šoli smo si ta dan zamislili tako, da so učenci od 6. do 9. razreda prevzeli vloge učiteljic, učiteljev, vzgojiteljic, ravnateljice in drugih zaposlenih. Ob 8.30 smo imeli uvodno konferenco z učenci – učitelji, tretjo šolsko uro so otroci izvedli pouk in opravljali druga pomembna dela odraslih. Ravnateljica za en dan je obiskala 1. razrede, hospitirala pri pouku matematike v 9. razredu in sprejela predstavnike posameznih razredov, ki so ji predali svoje predloge za delo v šoli. Četrto šolsko uro smo imeli pedagoško konferenco in evalvacijo aktivnosti. V vlogi odraslih je bilo 39 učenk in učencev, ki so svoje delo vzeli resno in ga opravili nadvse odgovorno. Bili so enotnega mnenja, da si želijo še več podobnih dni v šoli.