Mali vrtnarji (1. C, april 2017)

Pri predmetu spoznavanje okolja smo se z učiteljicama v mesecu aprilu pogovarjali o tem, kaj potrebujejo rastline za rast. V ta namen smo naredili poskus: posejali smo vrtno krešo. V prvo posodo smo dali zemljo s semeni, zalili in posodo postavili na svetlobo. Drugo posodo smo prav tako napolnili z zemljo in dodali semena, le da teh semen nismo zalivali. Tretjo posodo z zemljo ter s semeni smo postavili v škatlo in pokrili. Razmišljali smo in predvidevali, kaj se bo zgodilo čez tri dni, čez en teden … Ugotovitve smo po končanem poskusu tudi narisali v delovni zvezek. V tej uri smo pripravili tudi vse potrebno za opazovanje rastli fižola. Kot boste opazili na fotografijah, se nam je med uro pridružil tudi hišnik, g. Danilo, ki nam je sporočil, da odhaja na drugo šolo. Ob slovesu smo skupaj zapeli pesem Ko si srečen.

Vrtnarjenja pa še kar ni bilo konec… V šolo smo čez nekaj dni prinesli lončke ali korita, zemljo, različna semena, sadike… Semena smo si ogledali in ugotavljali, v čem se razlikujejo. Ogledali smo si še sadike ter prisluhnili navodilom za delo. Vsak je v svoj lonček ali korito nasul zemljo ter posejal seme ali posadil sadiko. Ob koncu smo na kartončke zapisali ali narisali, kaj je v zemlji. Kartonček smo pritrdili na paličico in zapičili v zemljo. Seveda smo zemljo zalili in čakali, kaj se bo razvilo …

Lončke z rastlinicami smo pred počitnicami odnesli domov, kjer bomo lahko skrbeli zanje.

We cannot display this gallery

Učenci 1. C z učiteljicama