V sredo, 19. 4. 2017, so devetošolci na Društvu TOTI DCA Maribor, so.p. uprizorili dramsko komedijo z naslovom: »Mulci proti doktorju Zlobi« pod mentorstvom Darje Dobaja Humar. Pubertetniško obdobje je eno izmed najbolj burnih obdobij, ko se največ prepiramo s starši. Mulci temu pravijo, da se starši hranijo z njihovim trpljenjem in da imajo proti njim globalno zaroto. Na koncu zgodbe se izkaže, da jim starši na skrivaj pripravljajo predstavo za Helloween party. Do zarote vendarle ni prišlo. Smo pa potovali nazaj v prazgodovino, kjer so nam mulci v 21. stoletje pripeljali pračloveka, kateremu je bil sesalec za prah najboljši izum. Želel ga je nesti nazaj v zgodovino in posesati svojo votlino. Si predstavljate, kako bi to izgledalo in kako zelo vesel bi bil čiste votline?
Na koncu predstave smo izvedeli, da je bila to njihova zadnja predstava, saj se jeseni razhajajo, konec osnovnošolske poti pomeni začetek srednješolske, nove poti. Želimo jim vse najboljše in da ohranijo prijateljstvo, ki so ga tkali tekom vseh 9, ja, 9 let, skupnega druženja v tej gledališki skupini.