SLOVENŠČINA

  • 1 srebrno Cankarjevo priznanje na državnem tekmovanju:

MITJA KOROŠEC (8. razred)

(mentorica Lidija Štrucl)

  • 3 srebrna Cankarjeva priznanja na območnem tekmovanju:

MITJA KOROŠEC, DOROTEA KORPIČ, LAN PODRZAVNIK (8., 9. razred)

(mentorica Lidija Štrucl)

  • 8 bronastih Cankarjevih priznanj (8., 9. razred)
  • 9 bronastih Cankarjevih priznanj (6., 7. razred)

(mentorici Jasmina Blažič, Lidija Štrucl)

  • 15 bronastih Cankarjevih priznanj (4., 5. razred)

(mentorji razredniki)

PREŽIHOVA BRALNA ZNAČKA

  • 219 priznanj, 108 knjižnih nagrad
  • 15 zlatih bralcev

(mentorji razredniki, Irena Gradišnik, Lidija Štrucl, Branka Arko, Jasmina Blažič, Marjeta Šibila)

ANGLEŠČINA

  • 2 srebrni priznanji na območnem tekmovanju (9. razred):

LEA DERMOTA, KLEMEN OZIMIČ

(mentorici Marjetka Bunford Selinšek, Andreja Vračko)

  • 9 bronastih priznanj (9. razred)

(mentorice Marjetka Bunford Selinšek, Andreja Vračko, Nataša Želježič)

  • 3 bronasta priznanja (8. razred)

(mentorici Marjetka Bunford Selinšek, Nataša Želježič)

 

NEMŠČINA

  • 1 bronasto priznanje (9. razred)

(mentorica Martina Borko)

MATEMATIKA

  • 55 bronastih Vegovih priznanj na šolskem tekmovanju osnovnošolcev v znanju matematike (1.–3. razred)

(mentorji razredniki)

DIAMANTNI KENGURU

  • priznanje za osvojeno bronasto Vegovo priznanje v vseh razredih OŠ (letos 1. do 8. razred)

HANA LIA HORVAT, LAN PODRZAVNIK

RAZVEDRILNA MATEMATIKA

  • 25 bronastih priznanj na šolskem tekmovanju (1.–9. razred)

(mentorji Valerija Lepener, Natalija Drakšič, Damjan Pihler, Boris Györköš)

 

FIZIKA

  • 1 bronasto Stefanovo priznanje (9. razred)

(mentor Damjan Pihler)

  • 4 bronasta Stefanova priznanja (8. razred)

(mentor Andrej Juder)

 

KEMIJA

  • 4 bronasta Preglova priznanja (9. razred)

(mentorica Bojana Potisk)

  • 3 bronasta Preglova priznanja (8. razred)

(mentorica Zlatka Bertalanič Berden)

BIOLOGIJA

  • 3 bronasta Proteusova priznanja

(mentor Milan Jalen)

 

NARAVOSLOVJE

  • 17 priznanj na šolskem tekmovanju v znanju naravoslovja “KRESNIČKA

(1.–3. razred)

(mentorica Aleksandra Gorjup)

RAČUNALNIŠTVO – BOBER

  • 10 bronastih priznanj (4.–6. razred matična šola)
  • 1 bronasto priznanje (5. razred podružnična šola)

(mentor Boštjan Strnad)

 

LOGIKA

  • 1 zlato priznanje na državnem tekmovanju:

JAKOB BENKOVIČ (8. razred)

(mentorica Karolina Reich)

  • 1 srebrno priznanje na državnem tekmovanju:

MITJA KOROŠEC (8. razred)

  • 16 bronastih priznanj (6.–9. razred)

(mentorica Karolina Reich)

  • 26 bronastih priznanj (3.–5. razred)

(mentorica Sabina Uranjek)

TEKMOVANJE V ZNANJU O SLADKORNI BOLEZNI

  • 11 bronastih priznanj

(mentorica Zlatka Bertalanič Berden)

 

ZGODOVINA

  • 2 srebrni priznanji na območnem tekmovanju:

GAJA GERMAVC PUŠNAR, BOR KOŠIR

(mentorica Mirjana Colnarič)

  • 4 bronasta priznanja

(mentorica Mirjana Colnarič)

 

GEOGRAFIJA

  • 5 bronastih priznanj

(mentorica Metka Sevčnikar Krasnik)

 

VESELA ŠOLA

  • 10 bronastih priznanj

(mentorici Natalija Drakšič, Marjetka Goljat)

 

CICIVESELA ŠOLA

  • 241 pohval

(mentorici Natalija Drakšič, Marjetka Goljat)

 

EKO KVIZ 2019/20

  • 34 priznanj (6.–8. razred)

(mentorica Martina Borko)

EKO BRANJE ZA EKO ŽIVLJENJE

  • 63 priznanj (1.–6. razred)

(mentorica Emanuela Mohorko)

 

ŠAHOVSKA TEKMOVANJA

  • mesto na področnem posamičnem šahovskem prvenstvu (fantje do 12 let):

DOMEN VEKJET

(mentor Damjan Pihler)

 

ŠPORTNE DEJAVNOSTI

  • mesto na jesenskem občinskem krosu:

DANA TACER

(mentorica Silva Vivod)

  • mesto na jesenskem občinskem krosu:

ANIKA POLAJNAR LENARČIČ

(mentorica Silva Vivod)

  • mesto na jesenskem občinskem krosu:

JULIJA KRAJNC

(mentorica Silva Vivod)

  • jesenski občinski kros:
  1. mesto: EVITA ZEMLJIČ
  2. mesto: HANNAN DŽABIRI
  3. mesto: IVA PISANEC
  4. mesto: INJA FERK

(mentor Branko Koražija)

  • mesto na občinskem šolskem prvenstvu v odbojki za starejše deklice – predtekmovanje

(mentor Branko Koražija)

  • mesto na občinskem šolskem prvenstvu v odbojki za starejše deklice – FINALE: HANA LIA HORVAT, BRINA ROGAN, JULIA MUDRI, NICOLETTE KRUNIČ, MAŠA HAUPTMAN, LARA DISIĆ, ALINA LIPUŠ, ANA MARIJA REJP, NAJA KOTNIK, EVA GRBIČ, JERNEJA POGOREVC

(mentor Branko Koražija)

  • mesto na področnem šolskem prvenstvu v odbojki za starejše deklice

(mentor Branko Koražija)

  • občinsko in področno šolsko prvenstvo v namiznem tenisu za starejše učence:
  1. mesto: NAJA KOTNIK
  2. mesto EKIPNO: NAJA KOTNIK, MICHELLE PERNAT, STAŠ HERCOG, ALJAŽ JANŽEKOVIČ, ALEŠ ČEH

(mentor Branko Koražija)

  • mesto na občinskem prvenstvu v nogometu – predtekmovanje (starejši učenci):

NIK FRAS, VID NOVAK, KRISTIJAN SERNC, TILEN SELINŠEK,

NEO REPOTOČNIK, SAFET ABDULAHI, ALEKSEJ SEDIĆ, TIAN LEČNIK

(mentor Danilo Šibila)

  • sodelovanje na Evropskem tednu mobilnosti – preventivna akcija Drugače na pot – V šolo s kolesom – tema ”Gremo peš”:

SOFIA BOROJA, ANA PISANEC, NIK FURMAN, AJDIN HUSIČIĆ, NEJC POLAK SAGADIN, ADNA DEMIROVIĆ, ANEJA MASTNAK

(mentorica Dijana Gradišnik)

  • mesto na občinskem tekmovanju v košarki – mlajši dečki

(mentor Gregor Hartman)

  • mesto na občinskem ekipnem tekmovanju v badmintonu

(mentor Gregor Hartman)

  • občinsko tekmovanje v veleslalomu:
  1. mesto: TEA RIBIČ – kategorizirane
  2. mesto: MANJA MODRIJAN – kategorizirane

(mentor Gregor Hartman)

  1. mesto: IVANA POPENKO – nekategorizirane

(mentor Gregor Hartman)

  • občinsko in področno tekmovanje v deskanju na snegu – posamezno:
  1. mesto: IVANA POPENKO

(mentor Milan Jalen)

 

DEJAVNOSTI OTROŠKEGA PEVSKEGA ZBORA MALČKI PALČKI:

  • nastop na prireditvi ob sprejemu prvošolcev
  • nastop na sprejemu prvošolcev v Skupnost učencev OŠ Franceta Prešerna
  • nastop na božično-novoletnem koncertu V prsih modrine
  • nastop na prireditvi ob slovenskem kulturnem prazniku

(mentorica Milena Zaner)

DEJAVNOSTI OTROŠKEGA PEVSKEGA ZBORA (matična šola):

  • nastop na božično-novoletnem koncertu V prsih modrine
  • nastop na dobrodelnem koncertu Iskrica želja s skupino Čuki v dvorani Tabor

(mentorica Mojca Holler)

DEJAVNOSTI OTROŠKEGA PEVSKEGA ZBORA (podružnična šola):

  • nastop na Srečanju starejših občanov v Domu krajanov v Razvanju
  • nastop na prireditvi Prijateljevanje z otroki v Domu krajanov v Razvanju

(mentorica Milena Zaner)

 

DEJAVNOSTI MLADINSKEGA PEVSKEGA ZBORA:

  • nastop na božično-novoletnem koncertu V prsih modrine
  • nastop na prireditvi ob slovenskem kulturnem prazniku
  • nastop na zaključni prireditvi Teden mobilnosti MO Maribor

(mentorica Mojca Holler)

 

DEJAVNOSTI MLADIH GLASBENIKOV:

  • nastop na svečani otvoritvi bencinskega servisa OMV Studenci
  • nastop na humanitarnem dogodku UNICEF-a Slovenija in Pošte Slovenija
  • nastop na božično-novoletnem koncertu V prsih modrine
  • nastop na prireditvi krajevne enote Rdečega križa v MČ Magdalena
  • nastop na šolski prireditvi ob slovenskem kulturnem prazniku
  • nastop na prireditvi ob materinskem dnevu v dvorani KUD Angel Besednjak
  • nastop na skupščini članov društva Vojnih veteranov in invalidov v gostišču Tabor
  • nastop ob dnevu žena v klubu upokojenih delavcev MNZ v dvorani Maksa Perca
  • nastop na zaključni prireditvi za devetošolce

(mentorica Metka Kuraj)

 

GLEDALIŠKA DEJAVNOST (podružnična šola Razvanje):

  • nastop na prireditvi Prijateljevanje z otroki s predstavo Pujs si želi kolo
  • nastop za otroke iz Vrtca Jožice Flander – Enota Razvanje

(mentor Boris Györköš)

 

LUTKOVNA DEJAVNOST (matična šola):

  • sodelovanje na Mednarodnem srečanju otroških gledaliških skupin v OŠ Leona Štuklja – Z odra na oder s predstavo Moja šola

(mentorici Milena Zaner, Ramona Lesar Puklavec)

 

DEJAVNOSTI OTROŠKE PLESNE SKUPINE:

  • nastop na prireditvi ob slovenskem kulturnem prazniku v telovadnici šole

(mentorica Aleksandra Gorjup)

DEJAVNOSTI DEBATNEGA KLUBA:

  • DEBATA

– sodelovanje 9 učencev (3 ekipe) na treh (od šestih) osnovnošolskih debatnih turnirjih na nacionalni ravni v Ljubljani, v Mariboru in v Trbovljah

– organizacija 3. debatnega turnirja na nacionalni ravni v OŠ Franceta Prešerna v Mariboru, kjer je sodelovalo 20 osnovnih šol, 46 ekip in 133 debaterk oziroma debaterjev, 24 mentorjev/ sodnikov, 9 dodatnih sodnikov in 5 časomerilcev

  • 1.debatni turnir v OŠ narodnega heroja Maksa Pečarja Črnuče v Ljubljani:
    • priznanje za 1. najboljšega govornika začetnika: JAKA VERHOVNIK (6. a)
    • priznanje za 2. najboljšega govornika začetnika: TIMOTEJ BASRAK (9. a)
  • 3.debatni turnir v OŠ Franceta Prešerna v Mariboru:
    • priznanje za 1. mesto med tremi najboljšimi ekipami THE DRAMA KING & QUEENS: DOROTEA KORPIČ, LAN PODRZAVNIK, LEA DERMOTA
    • priznanje za 2. najboljšega govornika: MITJA KOROŠEC
    • priznanje za 6. najboljšo govorko: LEA DERMOTA
    • priznanje za 7. najboljšo govorko: DOROTEA KORPIČ
    • 4. mesto med 46 ekipami je dosegla ekipa DEBATNI TRIGLAV: JAKOB BENKOVIČ, KATARINA KORPIČ, MITJA KOROŠEC
  • 4. debatni turnir v OŠ Tončke Čeč v Trbovljah:
    • priznanje za 7. najboljšega govornika: MITJA KOROŠEC
    • Ekipa »DEBATNI TRIGLAV« je dosegla 11. mesto med sodelujočimi 35 ekipami

(mentorica Marjetka Bunford Selinšek)

Dejavnosti UNESCO ASP:

  • sodelovanje na sestanku UNESCO središča za osrednjo Štajersko
  • letno srečanje in izobraževanje UNESCO ASP koordinatorjev
  • sodelovanje v delavnicah na Mirovniškem festivalu ZLATI REZ
  • sodelovanje v delavnicah in počastitev obletnice delovanja UNESCA v OŠ Griže s projektom Pletemo niti mreže z jubilejem UNESCA
  • nastop na srečanju osnovnošolskih gledaliških skupin Z ODRA NA ODER
  • sodelovanje v celoletnem projektu MENJAJ BRANJE IN SANJE
  • sodelovanje v celoletnem projektu MODER STOL – nekdo misli nate
  • povezovanje naravoslovnih vsebin v projektu UNESCO VRTIČKI
  • počastitev mednarodnega dneva miru Vetrnice za mir

(mentorici Irena Gradišnik, Mojca Holler)

 

SODELOVANJE MLADIH RAZISKOVALCEV V OKVIRU PROJEKTA „MLADI ZA NAPREDEK MARIBORA:

  1. Raziskovalno področje: SOCIOLOGIJA

Naslov naloge: Severnoameriški Indijanci – divjaki, modreci ali pustna maska?

Avtor: BOR KOŠIR

Mentorica: mag. Damijana Počkaj Horvat

Doseženo mesto: 1. – srebrno priznanje

                            bronasto priznanje na državnem srečanju

                              prejemnik nagrade

 

  1. Raziskovalno področje: BIOLOGIJA

Naslov naloge: Obstoj štiriperesne marzilke (Marsilea quadrifolia) na   

                          Medvedcih

Avtorica: INJA FERK

Mentor: Milan Jalen

Doseženo mesto: 2. mesto – zlato priznanje

                              bronasto priznanje na državnem srečanju                             

                              prejemnica nagrade

                                 

  1. Raziskovalno področje: PSIHOLOGIJA IN PEDAGOGIKA

Naslov naloge: Debata, kreativno učenje, uspešno življenje

Avtorja: MITJA KOROŠEC, JAKOB BENKOVIČ

Mentorica: Marjetka Bunford Selinšek

Doseženo mesto: 2. mesto – zlato priznanje

                              bronasto priznanje na državnem srečanju

                              prejemnika nagrade

 

  1. Raziskovalno področje: PROIZVODNO-TEHNIČNO PODROČJE

Naslov naloge: Slovenci kot narod inovatorjev

Avtor: VITO BETON

Mentor: Urban Nedeljko

Doseženo mesto: 3. mesto – bronasto priznanje

 

  1. Raziskovalno področje: ŠPORT

Naslov naloge: Psihološka priprava mladih športnikov v primerjavi z vrhunskimi  

                         športniki

Avtorica: MAŠA HAUPTMAN

Mentor: Branko Koražija

Doseženo mesto: 3. mesto – bronasto priznanje

 

  1. Raziskovalno področje: PROIZVODNO-TEHNIČNO PODROČJE

Naslov naloge: Fotovoltaična in vetrna energija – zelena oblika prihodnosti

Avtorja: MATEJ JOVANOVSKI, KRISTIJAN SERNC

Mentor: Andrej Juder

Doseženo mesto: 4. mesto – bronasto priznanje

 

 

  1. Raziskovalno področje: ZGODOVINA

Naslov naloge: Orel nad potonom sfinginega ljudstva

Avtorica: GAJA GERMAVC PUŠNAR

Mentorica: Martina Borko

Doseženo mesto: 5. mesto – srebrno priznanje

 

Naša šola se je po uspešnosti posameznih osnovnih šol uvrstila na 5. mesto (620 točk).

Vsi učenci, avtorji raziskovalnih nalog, so prejeli priznanja za sodelovanje v projektu „MLADI ZA NAPREDEK MARIBORA 2020“ (torej 9 priznanj, 3 zlata priznanja, 2 srebrni in 4 bronasta priznanja).

Na državno srečanje so se v letošnjem šolskem letu uvrstile tri raziskovalne naloge iz naše šole. V mesecu juliju so bili objavljeni rezultati 1. kroga državnega srečanja – vse tri raziskovalne naloge so prejele bronasta priznanja. Dobitniki bronastih priznanj na državnem srečanju so učenci Inja Ferk, Bor Košir, Mitja Korošec in Jakob Benkovič. Raziskovalna naloga, ki jo je pripravil Bor Košir, se je uvrstila med najboljše raziskovalne naloge na letošnjem natečaju in se poteguje za posebno nagrado ZPM Maribor v letu 2020. Izbor najuspešnejše naloge bo predvidoma realiziran v jesenskih mesecih. Najuspešnejši avtorji raziskovalnih nalog bodo bronasta priznanja na državnem srečanju in ostale nagrade prejeli v mesecu septembru.

 

DRUGE DEJAVNOSTI:

  • organizacija in sodelovanje na Prešerni formi vivi v Mariboru
  • sodelovanje v likovnem in literarnem natečaju Župančičeva frulica (GAJA GERMAVC PUŠNAR med petimi najboljšimi pesniki in JERNEJA POGOREVC prepoznana kot nadarjena pesnica)
  • sodelovanje v literarnem natečaju Avto Krke (natečaj se zaključi v septembru)
  • organizacija razstav v šolski knjižnici – Okrogle obletnice znanih Slovencev
  • obeleževanje mednarodnih dni: svetovni dan miru, svetovni dan otrok, svetovni dan učiteljev, svetovni dan hrane, dan OZN, svetovni dan varčevanja, dan boja proti aidsu, mednarodni dan človekovih pravic, svetovni dan knjige in avtorskih pravic, dan Zemlje
  • več kot 350 napisanih apelov v okviru mednarodnega Maratona pisanja apelov Amnesty International
  • sodelovanje učencev v projektu Kulturni dnevnik
  • sodelovanje v projektu Rastem s knjigo – slovensko mladinsko leposlovno delo vsakemu sedmošolcu
  • sodelovanje v likovnem natečaju Ekošole na temo Gozd
  • sodelovanje v celoletnem projektu Naša mala knjižnica
  • sodelovanje v slovenskem knjižnično-muzejskem mega kvizu za promocijo branja
  • sodelovanje učencev in učiteljev v projektu Simbioza šola
  • sodelovanje na Malem simpoziju 2019 in na mednarodnem simpoziju Museoeurope 2019 s predstavitvijo referata – JULIJA BEVC, AJDA CIZL, MARUŠA BOSILJEVAC
  • sodelovanje na Tednu evropske kulturne dediščine (TKD) in na Dnevih evropske kulturne dediščine (DEKD) 2019 – Dediščina # umetnost # razvedrilo – GREMO V PARK!
  • podelitev 22. EKO zastave in 17. EKO zastave podružnični šoli
  • sodelovanje na okrogli mizi “Varno na poti v šolo” (ADNA DEMIROVIĆ, ANEJA MASTNAK)
  • ogled 21. mednarodnega plesnega tekmovanja MARIBOR OPEN 2019 – učenci IP ples
  • sodelovanje učencev podružnične šole na prireditvi ob krajevnem prazniku v Domu krajanov v Razvanju
  • odprtje razstave ročnih del sekcije Labodke (izdelki učencev podružnične šole in kulturni program) v Domu krajanov v Razvanju
  • sodelovanje učencev podružnične šole s programom na občnem zboru Društva upokojencev Razvanje
  • praznično-kulturna prireditev Prijateljevanje z otroki in bazar v Domu krajanov v Razvanju
  • premierna uprizoritev gledališke predstave učencev podružnične šole Pujs si želi kolo
  • sodelovanje učencev podružnične šole s kulturnim programom na občnem zboru Rdečega križa Razvanje v Domu krajanov
  • predstave in delavnice Društva za boljši svetUjeti se ne dam – za učence 3., 4., 6. in 7. razredov
  • starševska večera – predavanji Kaj ima izražanje čustev z otrokovim razvojem, Radosti in pasti nove tehnologije
  • SIMBIOZA GIBA – vključevanje starih staršev učencev 1. VIO k uram športa
  • SIMBIOZA GIBA v času pandemije v mesecu maju 2020 – športne in gibalne aktivnosti, vodene preko spleta (vabljeni starši in stari starši učencev, učenci, delavci šole, dnevni center aktivnosti za starejše Toti DCA)
  • sedmi naziv Simbioza šola

 

CELOLETNE AKTIVNOSTI:

  • zbiranje odpadnega papirja in kartona
  • zbiranje izrabljenih tonerjev, kartuš in trakov
  • zbiranje odpadnih baterij in plastičnih zamaškov
  • urejanje okolice