ČETRTEK, 1. 12.
  • delavnica za bodoče prvošolce ob 17.30 v učilnicah P5, P6 (V. Živkovič in aktiv učiteljev angleščine)
PETEK, 2. 12.
  • razredna ura – ob dnevu boja proti aidsu (Z. Bertalanič Berden)
  • pričetek Maratona pisanja apelov Amnesty International  (B. Arko in razredniki)
PONEDELJEK, 5. 12.
  • pričetek tečaja drsanja za učence 1. razredov od 5. 12. do 9. 12. (M. Zaner, razredničarke)
TOREK, 6. 12.
  • Kulturni dnevnik za učence 3. razredov – obisk kulturnih ustanov (V. Trampuš, razredničarke)
SREDA, 7. 12.
  • praznično-kulturna prireditev Prijateljevanje z otroki, premierna uprizoritev gledališke predstave Mili išče prijatelja, nastop OPZ in bazar ob 17. uri v Domu krajanov v Razvanju (učenci in učitelji podružnične šole), redne mesečne pogovorne in govorilne ure – podružnična šola
ČETRTEK, 8. 12.
  • prireditev V prsih modrine ob 17. uri za starše in učence od 1. do 9. razreda v atriju šole (T. Stamenkovič, M. Kuraj, M. Holler, M. Zaner)
  • praznični bazar ob 17.45 v šolski jedilnici
  • redne mesečne pogovorne in govorilne ure – matična šola
PETEK, 9. 12.
  • razredna ura10. december – ob dnevu človekovih pravic (M. Holler, I. Gradišnik)
  • razredna ura (8. razredi) v učilnici K2Ne zakockaj svoje prihodnosti (M. Ornik, Zavod Etnika, razredniki)
  • zaključek Maratona pisanja apelov Amnesty International – stojnica v avli šole (B. Arko)
  • predstavitev ure z elementi formativnega spremljanja v 5. d razredu ob 7.30 v učilnici P9 (S. Uranjek)
PONEDELJEK, 12. 12.
TOREK, 13. 12.
  • srečanje z upokojenimi delavci šole ob 16. uri v šolski jedilnici (M. Kuraj, M. Bunford Selinšek)
SREDA, 14. 12.
ČETRTEK, 15. 12.
  • delavnica Elektrika iz limon za nadarjene učence 5. in 6. razredov ob 14. uri v CEM (T. Vodušek, A. Fajfar)
  • 5. pedagoška konferenca ob 16. uri v zbornici 2
  • sestanek Sveta staršev in Sveta zavoda OŠ Franceta Prešerna ob 18. uri v šolski jedilnici
PETEK, 16. 12.
  • razredna ura
  • predstavitev ure z elementi formativnega spremljanja v 1. a razredu ob 7.30 v učilnici P5 (M. Zaner, R. L. Puklavec)
PONEDELJEK, 19. 12.
  • Kulturni dnevnik za učence 4. d/5. e (red modri) ob 10.00 v SNG Maribor – ogled gledališke predstave (B. Györköš)
TOREK, 20. 12.
SREDA, 21. 12.
  • ogled lutkovne predstave Andrej Nespanec za učence 1. VIO ob 9. uri v Lutkovnem gledališču Maribor (K. Kaloh, M. Zaner)
  • obisk dedka Mraza za učence 1. razredov ob 11.00 (M. Zaner), nastop lutkovne skupine (M. Zaner, R. L. Puklavec)
ČETRTEK, 22. 12.
  • kulturni dan za učence 1. razredov – ogled gledališke predstave KAKO STA BIBI IN GUSTI SIPALA SREČO ob 10. uri v SNG Maribor (K. Kaloh, razredničarke)
  • kulturni dan za učence 2. razredov – ogled gledališke predstave KAKO STA BIBI IN GUSTI SIPALA SREČO ob 11.30 v SNG Maribor (K. Kaloh, razredničarke)
  • kulturni dan za učence od 3. do 9. razreda – ogled gledališke predstave HRESTAČ ob 11. uri v SNG Maribor (M. Pelicon, razredniki)
PETEK, 23. 12.
  • razredna ura – prireditev ob dnevu samostojnosti in enotnosti za učence od 5. do 9. razreda ob 8.20 v T1; za učence od 1. do 4. razreda ob 9.30 v T1 (B. Arko, M. Kuraj, M. Holler, M. Zaner)
NEDELJA, 25. 12.
  • praznik – BOŽIČ