Svetovna znanstvena organizacija (WHO) priporoča, da se otroci od 12. leta starosti dalje vsako leto učijo oživljanja. Sistemskega učenja oživljanja otrok do pred kratkim v Sloveniji ni bilo. Zveza Lions klubov Distrikt 129, Slovenija, je ob lanskem Evropskem dnevu oživljanja pristopila k skupni pobudi nevladnih organizacij, da bi se uvedlo učenje oživljanja v redne šolske programe in v okviru pilotnega projekta pokazala, da je mogoča uvedba učenja oživljanja v okviru predmeta šport, ne da bi bilo pri tem potrebno spreminjati učni načrt. Pomembno je le usposobiti učitelje in jih ustrezno opremiti. Za prvo bi naj poskrbelo Ministrstvo za izobraževanje, medtem ko bodo opremo donirali slovenski Lions klubi. Med njimi tudi Lions klub Maribor, ki en komplet šolskega defibrilatorja in lutke podarja trem mariborskim šolam: OŠ Janka Padežnika, OŠ Franceta Prešerna in OŠ Malečnik.

Podelitev učnega kompleta je potekala 16. 10. 2017 na OŠ Janka Padežnika. Zaradi daljšega dobavnega roka šolskega defibrilatorja je bila podelitev le simbolična. Dobava se pričakuje konec meseca oktobra letos.