Prešernov gledališki festival (20. 4. 2017)

20. aprila 2017 je bila naša šola gostiteljica Prešernovega gledališkega festivala. Ta se odvija vsako leto na eni izmed osnovnih šol, ki nosijo ime po Francetu Prešernu. Na srečanju so se predstavili mladi igralci. OŠ Franceta Prešerna iz Kranja se je predstavila z igro Franci gre v šolo in z igro Razstava. Podružnična šola Kokrica je zaigrala predstavo Boj na zelenjavnem vrtu. S predstavo Igrače imajo rade otroke se je predstavila OŠ Franceta Prešerna Črenšovci. Učenci OŠ dr. Franceta Prešerna iz Ribnice pa so zaigrali najstniško predstavo z naslovom Pepelka. Našo šolo sta zastopali dve gledališki skupini. Mlajša lutkovna skupina Navihančki se je pod mentorstvom gospe Brede Varl predstavila z lutkovno igro Tobija. Pod vodstvom mentorice Darje Dobaja Humar so naši gledališčniki zaigrali igro z naslovom Vinika. Ponosni smo na naše mlade igralce.

[Not a valid template]

Zapisala: Ramona Lesar Puklavec