Drugače na pot – v šolo s kolesom (20. 9. 2023)

Slogan letošnje izvedbe Evropskega tedna mobilnosti je VARČNE POTI, ki poudarja, da lahko vsak posameznik pripomore k zmanjšanju škode z izbiro sebi in okolju prijaznega načina potovanja. Pomembno je, da premislimo o nujnosti vsake vožnje. Pustimo avto doma in se na krajše poti odpravimo s kolesom ali peš.
V dogajanje Evropskega tedna mobilnosti smo se aktivno vključil tudi z učenci prometnega krožka v vzgojno preventivno akcijo DRUGAČE NA POT, V ŠOLO S KOLESOM, ki je potekala v sredo, 20. septembra na Trgu Leona Štuklja.
Z akcijo nagovarjamo mlade udeležence v prometu, da spremenijo potovalne navade. Želimo jih spodbuditi k uporabi alternativnih prevoznih sredstev, predstaviti varne kolesarske poti, opozoriti na ukrepe s katerimi je potrebno zagotoviti varnost kolesarjev ter izpeljali učno uro varnega kolesarjenja po mestnih prometnicah.
Vsi učenci so za sodelovanje prejeli majico z znakom evropskega tedna mobilnosti.

Mentorica Dijana Gradišnik