Okrogla miza – Varno na poti v šolo (7. 10. 2024)

Dne 7. oktobra 2024 je Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu MO Maribor izvedel okroglo mizo VARNO NA POTI V ŠOLO. Okrogle mize smo se udeležili mentorji in dva učenca iz vsake šole. Našo šolo sta zastopali učenki iz 9. razreda Una Čukalac in Ela Husičić. Učenci so podali svoje predloge glede ureditev šolskih poti. Podali so svoja razmišljanja in razmišljanja svojih vrstnikov o tem kako se počutijo varne na šolski poti. Naši učenki sta podali kar nekaj predlogov za okolico naše šole – obnovitev označb na prometnih površinah, parkirišča za kolesa, kjer bi lahko ne samo učenci, ampak tudi ostali občani parkirali svoje kolo oz. druga manjša prevozna sredstva, omejitev hitrosti, ponovno smo predlagali postajo Poljubi in odpelji. V tem primeru ne zahteva veliko finančnih sredstev, pomeni pa manj gneče pred našo šolo, manj onesnaženja za vse krajane ter udeležence v prometu.

Župan Aleksander Saša Arsenovič se je zahvalil za podane konkretne pobude in predloge in zagotovil, da bo MO Maribor skupaj s strokovnimi službami skrbno pregledala in pretehtala vse pobude in predloge osnovnih šol in iskala rešitve za zagotavljanje varnosti otrok na šolski poti.

Mentorica prometnega krožka Dijana Gradišnik