Prvi kulturni dan prvošolcev

V ponedeljek, 30. 9. 2024, so se učenci 1. razreda naše šole udeležili prvega kulturnega dneva v Muzeju narodne osvoboditve v Mariboru. Zjutraj smo se peš odpravili proti muzeju, kjer nas je pričakalo sončno vreme in dobra volja.

V muzeju so učenci spoznali zgodovino našega mesta in dogodke iz časa narodnoosvobodilnega boja. Z zanimanjem so poslušali razlage vodiča, ki jim je na preprost način predstavil pomembne dogodke iz preteklosti. Poleg tega so si ogledali različne razstave, kjer so lahko videli stare predmete, igrače, oblačila in fotografije, ki pričajo o življenju v preteklosti.

Kulturni dan je bil tudi priložnost za druženje, saj so učenci skozi raziskovanje muzeja krepili prijateljske vezi in se učili sodelovanja. Po končanem ogledu smo se polni novih vtisov vrnili nazaj v šolo.

Ta kulturni dan je bil za učence poučen in zanimiv, saj so skozi igro in zgodbe spoznavali zgodovino ter bogatili svoje znanje o pomembnih dogodkih iz preteklosti našega kraja.

Anja M. Nedeljko