RASTEMO V KNJIŽNICI

Že osemnajsta generacija učencev Osnovne šole Franceta Prešerna sodeluje v projektu Rastem s knjigo.
V šolskem letu 2023/2024 smo v februarju ponovno povabili vse sedmošolce v knjižnico. V nacionalnem projektu sodelujejo Javna agencija za knjigo RS, Ministrstvo za kulturo RS, Ministrstvo za vzgojo in izobraževanjem, Združenje splošnih knjižnic, Društvo slovenskih pisateljev in drugi.
Cilji nacionalnega projekta »Rastem s knjigo« so spodbujanje dostopnosti kakovostnega in izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja, promocija vrhunskih domačih ustvarjalcev mladinskega leposlovja, spodbujanje bralne motivacije šolarjev in obisk šolskih in splošnih knjižnic.
Na šoli smo izvedli predstavitev projekta za 77 sedmošolcev, ki so prejeli knjigo, in izvedli literarno ustvarjalno delavnico.

Mentorica: Simona Letnik